Un cuvant pentru fiecare!
Fiind oameni intre oameni, cautam in mod constant prezenta si compania semenilor. Cautam comunicare, impartasire, comunitate. Si desi uneori ceilalti ne dezamagesc prin gesturile si comportamentele lor, umanul din noi insine ne impinge mai departe spre descoperirea umanului din cei care, mai mult sau mai putin pasager, sunt prezenti la un moment dat in viata noastra. Forumok.forumulmeu.ro a fost creat pentru a mijloci intalnirea dintre mine si tine, dintre ea si el, dintre noi si ceilalti. Conceptul care sta la baza acestui site este acela al catalizarii contactului dintre membri prin desfasurarea unor activitati in care sa se faca manifeste personalitatea fiecaruia in toata amploarea sa, incepand de la teme de discutie riguros dirijate la crearea sau importul de profile bine dezvoltate. Finalitatea este aceea de a ne face simtita prezenta intr-o comunitate in care ceea ce tine de profunzimile si specificitatile individualitatii este sau devine relevant
Un cuvant pentru fiecare!
Fiind oameni intre oameni, cautam in mod constant prezenta si compania semenilor. Cautam comunicare, impartasire, comunitate. Si desi uneori ceilalti ne dezamagesc prin gesturile si comportamentele lor, umanul din noi insine ne impinge mai departe spre descoperirea umanului din cei care, mai mult sau mai putin pasager, sunt prezenti la un moment dat in viata noastra. Forumok.forumulmeu.ro a fost creat pentru a mijloci intalnirea dintre mine si tine, dintre ea si el, dintre noi si ceilalti. Conceptul care sta la baza acestui site este acela al catalizarii contactului dintre membri prin desfasurarea unor activitati in care sa se faca manifeste personalitatea fiecaruia in toata amploarea sa, incepand de la teme de discutie riguros dirijate la crearea sau importul de profile bine dezvoltate. Finalitatea este aceea de a ne face simtita prezenta intr-o comunitate in care ceea ce tine de profunzimile si specificitatile individualitatii este sau devine relevant
Un cuvant pentru fiecare!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Un cuvant pentru fiecare!

Lipsa de comunicare este mai profunda si mai nociva decat orice alta lipsa. Pretuiti ceea ce aveti deja!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ora exacta
Ultimele subiecte
» Biblioteca Mihai LEONTE din Petia
Sa fie poveste de dragoste? EmptyDum Sept 28, 2014 9:51 pm Scris de Mihai LEONTE

» Fantezi sexuale
Sa fie poveste de dragoste? EmptyMier Mai 07, 2014 7:40 pm Scris de feli34feli

» Salutare si bine v-am gasit!
Sa fie poveste de dragoste? EmptyVin Noi 15, 2013 3:14 pm Scris de dani_ela

» AI DEVENIT UN NUME SCRIS PE O CRUCE...autor Mihai LEONTE
Sa fie poveste de dragoste? EmptySam Sept 28, 2013 2:06 am Scris de Mihai LEONTE

» HAINE DAMA ONLINE IEFTINE
Sa fie poveste de dragoste? EmptySam Aug 31, 2013 2:27 am Scris de bianca638

» MIRAJELE ALBASTRE 2008...volum al poetului Mihai LEONTE
Sa fie poveste de dragoste? EmptyDum Apr 21, 2013 2:10 pm Scris de Mihai LEONTE

» Ce se afla intr-o ceasca de cafea ?
Sa fie poveste de dragoste? EmptyVin Dec 14, 2012 9:11 pm Scris de VASILESCU

» Ortodoxia..
Sa fie poveste de dragoste? EmptyJoi Dec 13, 2012 8:12 pm Scris de adminforumok

» Cum ma simt?
Sa fie poveste de dragoste? EmptyJoi Dec 13, 2012 8:11 pm Scris de adminforumok

Galerie
Sa fie poveste de dragoste? Empty
Statistici
Avem 258 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jetro

Membrii nostri au postat un numar de 3846 mesaje în 631 subiecte
Cuvinte-cheie
Subiectele cele mai active
Impreuna la o cafeluta, ceai...
In aceasta zi!
Salutare si bine v-am gasit!
Bun venit tuturor!
In acesta seara!
Credeti in autenticitatea iubirii gasite pe internet?
La multi ani draga si iubita prietena...ILEANA-NURILUSA
Dorinte de tot felul
Servus !! Bun venit pe pagina mea...ADY-ELENA
Provocare...
Subiectele cele mai vizionate
Impreuna la o cafeluta, ceai...
Fantezi sexuale
La multi ani draga si iubita prietena...ILEANA-NURILUSA
Servus !! Bun venit pe pagina mea...ADY-ELENA
Ura este doar o alta fata a iubirii?
Salutare si bine v-am gasit!
In acesta seara!
In aceasta zi!
Bun venit tuturor!
Provocare...
Subiecte similare
Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Admin
Sa fie poveste de dragoste? Doorin10Sa fie poveste de dragoste? Alijn710Sa fie poveste de dragoste? Doorin11 
Alexandrina
Sa fie poveste de dragoste? Doorin10Sa fie poveste de dragoste? Alijn710Sa fie poveste de dragoste? Doorin11 
Ana
Sa fie poveste de dragoste? Doorin10Sa fie poveste de dragoste? Alijn710Sa fie poveste de dragoste? Doorin11 
Vilhelm
Sa fie poveste de dragoste? Doorin10Sa fie poveste de dragoste? Alijn710Sa fie poveste de dragoste? Doorin11 
Intuneric
Sa fie poveste de dragoste? Doorin10Sa fie poveste de dragoste? Alijn710Sa fie poveste de dragoste? Doorin11 
Roses
Sa fie poveste de dragoste? Doorin10Sa fie poveste de dragoste? Alijn710Sa fie poveste de dragoste? Doorin11 
Florina
Sa fie poveste de dragoste? Doorin10Sa fie poveste de dragoste? Alijn710Sa fie poveste de dragoste? Doorin11 
abis
Sa fie poveste de dragoste? Doorin10Sa fie poveste de dragoste? Alijn710Sa fie poveste de dragoste? Doorin11 
Elisa
Sa fie poveste de dragoste? Doorin10Sa fie poveste de dragoste? Alijn710Sa fie poveste de dragoste? Doorin11 
Eva
Sa fie poveste de dragoste? Doorin10Sa fie poveste de dragoste? Alijn710Sa fie poveste de dragoste? Doorin11 
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Cei mai activi postatori ai lunii
Niciun utilizator
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
TOP-RO - Top siteuri din Romania top ro

 

 Sa fie poveste de dragoste?

In jos 
+17
abis
Tudor
Cornel
Butkam
allia
Vuietul Cerului
Marcel
Raza de soare
Trenulvietii
Boaca13
Allatury
neica nimeni
Ionut
Tilica00
Liliana
Cornelia
Ady
21 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Ady
Membru senior
Membru senior
Ady


Mesaje : 66
Data de inscriere : 22/06/2011
Varsta : 39
Localizare : Almeria

Sa fie poveste de dragoste? Empty
MesajSubiect: Sa fie poveste de dragoste?   Sa fie poveste de dragoste? EmptyDum Oct 30, 2011 8:37 pm

Acum ceva timp in urma dore-am sa vorbesc cu cineva...nu intamplator am contactat o doamna pe net cu care vorbisem foarte putin candva. Curios din fire, ca dee...asa m-a facut mama, am vrut sa stiu si eu cate ceva, doamna nu mi-a raspuns la intrebari, nici nu ma sfatuit...doar mi-a dat sa citesc cate ceva de pe un forum...spunand ca voi intelege si cred eu ca am inteles, dar persoana care a trebuit sa inteleaga, nu a dorit nici sa citeasca...sau poate ca a citit fara sa spuna. Voi pune aici doar putin din ce am citit, doar o poveste si am sa va rog daca se poate sa o comentam putin
******************************************************************************


De cand ma stiu,inca de copil,mi-am dorit sa am propria mea
familie. Sotie si copii.
Soarta,nu a fost deloc ingaduitoare cu mine si mia intins,doar imagini false.
Dupa 10 ani de inchisoare familiala,a venit divortul. Atunci am crezut ca in
sfarsit Dumnezeu mi-a intins o mana. Ceva mai tarziu ,aveam sa constat ca iar
am trait acea iluzie falsa a fericirii...
Dupa divort,am stat o perioada singur. Mi-am facut noi prieteni, si am inceput
o noua viata. Incercam sa uit tot ce a fost urat si sa-mi gasesc fericirea.
Dupa un timp,am inceput sa cunosc mai multe femei. Unele virtual,altele live.
Cu doua dintre ele,am incercat mai mult decat o relatie de prietenie,insa nu a
mers si am renuntat.
Intr-o zi,apare ea,femeia mult visata. Ne-am apropiat unul de altul,si am
inceput o adevarata poveste de iubire. Ne alint-am reciproc si nu ne interesa
ce se intampla in jurul nostru. Vedeam doar fericirea. Teama de un esec,imi
disparuse si aveam foarte multa incredere in mine,in noi. Prietenii pentru mine
nu mai aveau nici o valoare.Orice clipa,doream sa o petrec alaturi de
ea...printesa mea. O asteptam sa apara de la servici,si chiar daca nu o puteam
atinge,o imbratisam in gand...o sarutam...ii mangaiam sanii.
Ea la randul ei,ma facea sa ma simt barbat,sa ma simt puternic,sa ma simt
fericit. Nimeni si nimic nu ma faceau sa cred ca intr-o zi,totul se va sfarsi,
si dintr-un print si o printesa din regatul lui Eros, am devenit doua suflete
care nu se ma vor,unul pe celalalt.
Am incercat sa readuc totul la normal,am strigat-o,am chemat-o la mine ,insa
nimeni nu ma mai aude...
Probabil ca va intrebati,ce sa intamplat? Am sa incerc sa fiu sincer .
Ca in orice relatie de dragoste,mai sunt si mici certuri. Stiti
voi...gelozia-bato vina,insa o cearta dura cate-va ore,apoi ne luam in brate si
ne spune-am unul altuia,cat de prosti suntem.Dragostea inving-ea intodeauna.
Acum,la ultima nostra contrazicere,nu a mai invins...
Din punctul meu de vedere,mi sa parut nedrept un singur lucru. Eu ii spuneam
absolut totul despre mine,cand nu eram cu ea,si intro zi fara voia mea,aveam sa
aflu ca paralel cu mine,mai discuta si cu altcineva,insa imi ascundea acest
lucru pe motiv ca as fi foarte gelos. Nu am refer la releatii amoroase...etc. O
relatie de prietenie si atat,insa cum aceasta discutie cu acel barbat ,a vrut
sa fie ascunsa de mine,ma facut sa cred ca nu ma mai iubeste la fel de mult. Am
intrebat-o de ce a ascuns aceasta discutie? Mi-a raspuns "crezi ce
vrei" sau "Tu vrei sa vorbesc doar cu tine"? M-au durut si inca
ma dor aceste cuvinte. Din print am devenit ...incomod insa cu toate
astea,sustine(a),ca ma iubeste. I-am explicat ca nu este corect sa ascunda ceva
de mine,atata timp cat sustine ca ma iubeste insa ea vede lucrurile altfel si
anume ca , cu acel barbat,nu faceau decat sa se salute.Ne-am contrazis inca
odata,apoi ...a plecat definitv din viata mea.
Poate o sa ganditi eronat su anume ca ar fi plecat la acel barbat. Nu,nu este
genul. Cred ca a plecat pentru ca nu am avut incredere in ea dar ma intreb asa
ca un barbat ,daca poti avea incredere intr-o femeie care are secrete?
Nu stiu ce sa intamplat cu ea de a devenit atat de diferita,atat de indiferenta
si atat de puternica ,sa poata renunta la ce-l pe care spune ca este iubirea
ei?
Am sunat-o,insa nu raspunde la telefon,am contactat-o si in alte moduri,insa nu
vrea sa mai auda de mine.
Cred ca asa imi este destinul-Sa nu am parte de o familie.
Ma tot intreb,de ce trebuie sa platesc pentru greseala ei?
Imi va fi greu,foarte greu sa conving inima sa o uite insa o voi iubi in
tacere. Ma multumesc cu acest gand ca ea inca mai exista si inima mea,poate fi
langa a ei,telepatic. Nu o voi uita niciodata si nu voi permite nimanui sa
vorbeasca urat despre ea. Este dragostea mea eterna,si in alta lume,sunt
convins ca o voi regasi.
******************************************************************************
Aceasta poveste mi-a fost pusa pe tava de aceea doamna ca raspuns la intrebarile mele...acum va intreb pe voi doar atat***Daca o femeie sau un barbat este cu cineva si afla, citeste o poveste destinata altei persoane cum se simte...ce trebuie sa faca daca nu se regaseste persoana respectiva acolo si e sigura ca e vorba de cu totul altcineva? Astept parerile voastre
Sus In jos
Cornelia
Membru senior
Membru senior
Cornelia


Mesaje : 12
Data de inscriere : 19/06/2011

Sa fie poveste de dragoste? Empty
MesajSubiect: Re: Sa fie poveste de dragoste?   Sa fie poveste de dragoste? EmptyMar Noi 01, 2011 12:57 am

Mai Ady, atat cat am putut eu sa inteleg...iti voi explica in mare parte. Tu, ai cerut informatie referitor la o persoana. Informatia ai cerut de la persoana ce are legatura cu cea care te intereseaza pe tine...si ca sa nu dea sfaturi sau sa crezi tu ca iti doreste raul ti-a dat o poveste sau declaratie ce o primise...pentru ca tu sa te convingi singur. Persoana a procedat cat se poate de, decent. Parerea mea personala este urmatoarea: Eu in persoana daca citesc asa ceva de sotul meu catre alta persoana...cu siguranta ajungem la divort. Daca nu este vorba de o casatorie, e mult mai bine ca persoana in cauza sa-si vada de treaba ei, pentru ca daca va continua va pati numai rau. Daca citesc o declaratie destinata altei persoane si persoana respectiva este cu mine in acel moment dispar din viata lui fara ezitare. Oamenii falsi nu se vor schimba niciodata. Sa fie poveste de dragoste? 831116
Sus In jos
Liliana
Membru senior
Membru senior
Liliana


Mesaje : 43
Data de inscriere : 06/06/2011

Sa fie poveste de dragoste? Empty
MesajSubiect: Re: Sa fie poveste de dragoste?   Sa fie poveste de dragoste? EmptyMar Noi 01, 2011 1:27 am

Nu. Eu nu pot sa dau sfaturi. Din punctul meu de vedere, as rumega mai bine, as vorbi cu el as vorbi cu ea...in speranta ca se poate ajunge la un numitor comun.
Sus In jos
Tilica00
Membru senior
Membru senior
Tilica00


Mesaje : 51
Data de inscriere : 10/06/2011
Varsta : 63
Localizare : Galati

Sa fie poveste de dragoste? Empty
MesajSubiect: Re: Sa fie poveste de dragoste?   Sa fie poveste de dragoste? EmptyMar Noi 01, 2011 1:32 am

Ady, un om adevarat nu va trada niciodata daca iubeste. In ceea ce scri tu aici...e pun pentru a face o telenuvela. Nu poti fi cu cineva si sa faci nebuni cu alta. Exclud asta din gandirea mea.
Sus In jos
http://www.forumok.forumgratuit.ro
Ionut
Membru senior
Membru senior
Ionut


Mesaje : 13
Data de inscriere : 05/06/2011
Localizare : Portugalia

Sa fie poveste de dragoste? Empty
MesajSubiect: Re: Sa fie poveste de dragoste?   Sa fie poveste de dragoste? EmptyMar Noi 01, 2011 2:13 am

Ady, eu am patito, credema ca este cumplit ca iubita sa te insele. Eram cu dansa, dormea alaturi de mine si dupa ce eu adormeam dansa scria mesaje de dragoste altuia. Oamenii de genul asta sunt oamenii rai, fara suflet.
Sus In jos
neica nimeni

neica nimeni


Mesaje : 3
Data de inscriere : 31/10/2011
Varsta : 56
Localizare : brazilia

Sa fie poveste de dragoste? Empty
MesajSubiect: Re: Sa fie poveste de dragoste?   Sa fie poveste de dragoste? EmptyMar Noi 01, 2011 2:41 am

Neica Ady, sper sa nu fi tu in acesta situatie stupida. Un om sa dovedit a fi animal si animalul om. Nu suport aceti ipocriti (te).
Sus In jos
Allatury
Membru
Membru
Allatury


Mesaje : 9
Data de inscriere : 03/06/2011
Varsta : 56

Sa fie poveste de dragoste? Empty
MesajSubiect: Re: Sa fie poveste de dragoste?   Sa fie poveste de dragoste? EmptyMar Noi 01, 2011 4:20 am

De cand ma stiu...imi place sa traiesc clipa la maxim. Nu m-ar interesa ce face iubitul...daca este alaturi de mine si alta pune botul Sa fie poveste de dragoste? 735652 fiindu-mi alaturi sunt sigura ca doar pe mine ma iubeste...restul, imaginatie de internisti falsi.
Apropo...e vorba de net sau.......
Sus In jos
Boaca13
Membru senior
Membru senior
Boaca13


Mesaje : 11
Data de inscriere : 05/06/2011

Sa fie poveste de dragoste? Empty
MesajSubiect: Re: Sa fie poveste de dragoste?   Sa fie poveste de dragoste? EmptyMar Noi 01, 2011 4:30 am

Ghici ghicitoarea mea Sa fie poveste de dragoste? 123967 sa fie vb de tine sau de altcineva? E de inteles. vb de un barbat in poveste si o doamna. Barbatul iubeste doamna refuza, barbatul plange, doamna???....se vrea a cred victima barbatul sau victimizeaza? Ce sa faci daca citesti asa ceva? sa dai foia si mersul pe jos e sanatos.
Sus In jos
Trenulvietii
Membru senior
Membru senior
Trenulvietii


Mesaje : 23
Data de inscriere : 26/08/2011

Sa fie poveste de dragoste? Empty
MesajSubiect: Re: Sa fie poveste de dragoste?   Sa fie poveste de dragoste? EmptyMar Noi 01, 2011 8:08 pm

Exact Boaca. Ady vine cu o poveste copiata de undeva insa nu ne spune daca aceasta poveste este din trecutul tipului respectiv sau este din prezent. Pe langa asta nu ne spune daca el este politistul in povestea asta sau ce scop are sa ne aduca o poveste din alta parte?
Sus In jos
Raza de soare
Membru senior
Membru senior



Mesaje : 12
Data de inscriere : 25/05/2011

Sa fie poveste de dragoste? Empty
MesajSubiect: Re: Sa fie poveste de dragoste?   Sa fie poveste de dragoste? EmptyMar Noi 01, 2011 11:38 pm

Trenulvietii, ady spune ca poveste este copiata, in plus eu nu cred ca el este politistul, doar doreste sa se comenteze pe acest subiect. Parerea mea este destul de clara. Omul spune ca are pe cineva sau poate fi chiar el...asta e problema lui si nu a noastra. El a fost sau poate mai este nelamurita in ceea ce il priveste anumite lucruri. A cautat raspunsuri la ceea ce il framanta pe el si a contactat pe cineva, iar acel cineva ia dat sa citeasca acesta poveste. La sfastit ne intreaba sa ne spunem parerea.(Daca o femeie sau un barbat este cu cineva si afla, citeste o poveste
destinata altei persoane cum se simte...ce trebuie sa faca daca nu se
regaseste persoana respectiva acolo si e sigura ca e vorba de cu totul
altcineva? Astept parerile voastre) Aici este cat se poate de explicit. Eu inteleg ca o anumita persoana este inafara situatie, adica habar nu are ca acest tip scrie si declarati altora sau ca este cu cineva...si omul se intreaba cum am proceda noi ceilalti la o asemenea claritate pusa pe tava.
Sus In jos
Marcel
Membru senior
Membru senior



Mesaje : 12
Data de inscriere : 26/09/2011

Sa fie poveste de dragoste? Empty
MesajSubiect: Re: Sa fie poveste de dragoste?   Sa fie poveste de dragoste? EmptyMier Noi 02, 2011 3:08 am

Pe naiba. Ady sa urcat intr-un tren din care nu va mai cobora niciodata...
Joca un rol prost intr-o piesa proasta. Posteaza pe forum nu pentru a va cere parerea ci a provoca pe altcineva. De voi doar se foloseste....
Din pacate pentru el va ramane doar cu acest forum Sa fie poveste de dragoste? 633252
Sus In jos
Vuietul Cerului
Membru
Membru
Vuietul Cerului


Mesaje : 5
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 58
Localizare : cernauti

Sa fie poveste de dragoste? Empty
MesajSubiect: Re: Sa fie poveste de dragoste?   Sa fie poveste de dragoste? EmptyMier Noi 02, 2011 3:24 am

O vorba romaneasca spune...ferestema Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc singur Sa fie poveste de dragoste? 735652Ady, te-am citit frate...nu e vorba de tine si cine are ochi sa vada cine nu...
Referitor la poveste. Ce sa zic!sa fie poveste de dragoste, ma indoiesc
Sus In jos
allia
Membru senior
Membru senior
allia


Mesaje : 55
Data de inscriere : 24/05/2011

Sa fie poveste de dragoste? Empty
MesajSubiect: Re: Sa fie poveste de dragoste?   Sa fie poveste de dragoste? EmptyJoi Noi 03, 2011 2:37 am

Cred ca e posibil sa fie poveste de dragoste. Tipul din poveste....poate minti sau nu. Nu ne putem lua dupa ce citim. Cu timp in urma am comunicat pe net cu un tip ce se dadea la mine...imi facea tot felul de declarati siropoase si eu trebuia sa il cred. M-am facut ca cred totul pentru a ma simti bine si eu si el. Dupa ce ne-am cunoscut real i-am spus ca eu nu cred nimic din ce spune el si am stiut de la inceput ca ma doreste...si cum sa faca un tip sau o tipa cand nu are ce trebuie acasa si cauta aventura... Nu judeca ca sa nu fi judecat Sa fie poveste de dragoste? 344992
Sus In jos
Butkam




Mesaje : 4
Data de inscriere : 30/10/2011

Sa fie poveste de dragoste? Empty
MesajSubiect: Re: Sa fie poveste de dragoste?   Sa fie poveste de dragoste? EmptyJoi Noi 03, 2011 2:47 am

Si e viata asta?...unul vine cu vorbe goale, o trage si.... no nenicuta Sa fie poveste de dragoste? 367582
Sus In jos
Ady
Membru senior
Membru senior
Ady


Mesaje : 66
Data de inscriere : 22/06/2011
Varsta : 39
Localizare : Almeria

Sa fie poveste de dragoste? Empty
MesajSubiect: Re: Sa fie poveste de dragoste?   Sa fie poveste de dragoste? EmptyJoi Noi 03, 2011 4:27 am

Haideti sa va spun eu cum sta treaba. Maricel si trenulvietii au ei ceva personal cu mine si nu stiu de ce Sa fie poveste de dragoste? 269546.
Am o buna prietena ce nu agreeaza femeile ce se baga in casnicia altora sau altele. De curand a cunoscut un tip. Acel tip ii spune ca o iubeste, o cere in casatorie...dar el face declarati alteia ii declara iubire vesnica. Eu i-am spus prietenei mele povestea si ca tipul nu este ceea ce vrea sa para, iar ea nu m-a crezut. Stau si ma intreb...daca ea nu agreeaza femeile care inseala barbatul, barbati care doresc aventuri...cum de sta cu acest tip care de la bun inceput a mintito, a facuto sa sufere, a stat prin spitale, ia facut servici...chiar si iubitei lui, a citit chiar si mesaje de la el catre ea. Nu imi pot explica asta. Poate ca ma insel si mintea mea imi joaca feste...eu doresc doar sa o ajut. Daca aveti voi un sfat ceva...
Sus In jos
Cornel
Membru veteran
Membru veteran
Cornel


Mesaje : 141
Data de inscriere : 02/06/2011
Localizare : galati

Sa fie poveste de dragoste? Empty
MesajSubiect: Re: Sa fie poveste de dragoste?   Sa fie poveste de dragoste? EmptyJoi Noi 03, 2011 3:03 pm

Draga Ady, sfatul meu este: sa lasi prietena ca sa vada singura ce si cum. Toti invatam din greseli, asa va invata si ea. Fiinduti prietena...fi aproape de ea fara sa o terorizezi cu sfaturi obligatori, sfatul se da...restul fiecare face dupa cum il duce capul. Dragostea nu judeca, dragostea isi face de cap si nu ne putem pune cu ea. Sprijina prietena si lasa pe ea sa decida ce sa faca pe viitor.
Sus In jos
Marcel
Membru senior
Membru senior



Mesaje : 12
Data de inscriere : 26/09/2011

Sa fie poveste de dragoste? Empty
MesajSubiect: Re: Sa fie poveste de dragoste?   Sa fie poveste de dragoste? EmptyJoi Noi 03, 2011 6:02 pm

Ady a scris:
Haideti sa va spun eu cum sta treaba. Maricel si trenulvietii au ei ceva personal cu mine si nu stiu de ce Sa fie poveste de dragoste? 269546.
Am o buna prietena ce nu agreeaza femeile ce se baga in casnicia altora sau altele. De curand a cunoscut un tip. Acel tip ii spune ca o iubeste, o cere in casatorie...dar el face declarati alteia ii declara iubire vesnica. Eu i-am spus prietenei mele povestea si ca tipul nu este ceea ce vrea sa para, iar ea nu m-a crezut. Stau si ma intreb...daca ea nu agreeaza femeile care inseala barbatul, barbati care doresc aventuri...cum de sta cu acest tip care de la bun inceput a mintito, a facuto sa sufere, a stat prin spitale, ia facut servici...chiar si iubitei lui, a citit chiar si mesaje de la el catre ea. Nu imi pot explica asta. Poate ca ma insel si mintea mea imi joaca feste...eu doresc doar sa o ajut. Daca aveti voi un sfat ceva...

...............................................................


Ultima editare efectuata de catre Marcel in Joi Noi 03, 2011 6:42 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Tudor
Membru senior
Membru senior
Tudor


Mesaje : 47
Data de inscriere : 16/06/2011
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sa fie poveste de dragoste? Empty
MesajSubiect: Re: Sa fie poveste de dragoste?   Sa fie poveste de dragoste? EmptyJoi Noi 03, 2011 6:21 pm

Am citit ambele povesti. La prima raspunsul ar suna asa cum spune si Cornel. La a doua pot sa spun ca Maricel ori este politist ori actor ori daca nu l-as sfatui sa-si incerce norocul cu aceste meseri, i se potrivesc de minune. Nu cunosc nici pe Ady nici pe Maricel si nici nu sunt prietena cu doamna sau cine o fi, dar ma amuz cand vad cum se deviaza de la subiect. Marcel...de ce nu ai facut o poveste separat? crezi ca daca vi cu jicniri faci bine? in viata avem nevoie de prieteni pentru a ne fi aproape...nu pentru a ne obliga sa facem ceva. Marcel reciteste ce ai scris si vei vedea ca te referi strict la Ady. Am citit ci alte altercati ale voastre si probabil ati fost prieteni si acum dusmani. daca esti mai in varsta ca el nu te inteleg, daca esti mai tanar decat el te pot intelege.
Sus In jos
Marcel
Membru senior
Membru senior



Mesaje : 12
Data de inscriere : 26/09/2011

Sa fie poveste de dragoste? Empty
MesajSubiect: Re: Sa fie poveste de dragoste?   Sa fie poveste de dragoste? EmptyJoi Noi 03, 2011 6:42 pm

Esti prea prost Tudor ca sa intelegi realitatea.
Sus In jos
abis
Membru senior
Membru senior
abis


Mesaje : 76
Data de inscriere : 01/06/2011
Localizare : Braila

Sa fie poveste de dragoste? Empty
MesajSubiect: Re: Sa fie poveste de dragoste?   Sa fie poveste de dragoste? EmptyJoi Noi 03, 2011 7:04 pm

Bla, bla...sper ca admin sa ia masuri. Fiecare dintre noi avem bun simt, uni lasa de dorit si asta nu e bine. Eu m-am inscris pe acest forum pentru decenta lui nu pentru a citi jicniri aduse membrilor. Rufele se spala in familie. Sa va fie rusine Sa fie poveste de dragoste? 15520
Sus In jos
Ady
Membru senior
Membru senior
Ady


Mesaje : 66
Data de inscriere : 22/06/2011
Varsta : 39
Localizare : Almeria

Sa fie poveste de dragoste? Empty
MesajSubiect: Re: Sa fie poveste de dragoste?   Sa fie poveste de dragoste? EmptyVin Noi 04, 2011 3:16 am

Nu stau acum sa raspund la provocarile lui Maricel deoarece nu-l cunosc si imi spusese ceva odata in privat de provocari. Poate omul vrea sa provoace, pe mine nu ma deranjeaza cu nimic, dar deranjeaza alti membri si adminul trebuie sa sanctioneze pe fiecare in parte. Cornel, am sa ma gandesc bine la ce spui tu...multumesc de sfaturi.
Sus In jos
Liliana
Membru senior
Membru senior
Liliana


Mesaje : 43
Data de inscriere : 06/06/2011

Sa fie poveste de dragoste? Empty
MesajSubiect: Re: Sa fie poveste de dragoste?   Sa fie poveste de dragoste? EmptyVin Noi 04, 2011 3:27 am

Ady te felicit pentru raspunsul tau la provocari Sa fie poveste de dragoste? 344992
Sus In jos
Florin
Membru senior
Membru senior
Florin


Mesaje : 17
Data de inscriere : 07/06/2011
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Sa fie poveste de dragoste? Empty
MesajSubiect: Re: Sa fie poveste de dragoste?   Sa fie poveste de dragoste? EmptyVin Noi 04, 2011 5:31 pm

Hai sa comentam putin..., povestea e scrisa de iubitul prietenei tale...este sau nu asa? dumnealui a scris asta altei persoane si tu ai nimerito, sau ai primit pe tava asa cum descri tu... ok, daca e sa fie asa nu ai tu nici o putere si nici un drept sa obligi pe cineva sa vada ceea ce nu vrea sa vada. Cand ai un prieten si tu vezi unele lucruri ce el nu le vede, ne este greu, insa nu avem putere si nici dreptul sa impunem sa faca asa cum credem noi. Nu ai cum sa ajuti...decat sa ii fi aproape si sa lasi sa invete din greseli.
Sus In jos
Naili
Membru senior
Membru senior



Mesaje : 11
Data de inscriere : 19/06/2011

Sa fie poveste de dragoste? Empty
MesajSubiect: Re: Sa fie poveste de dragoste?   Sa fie poveste de dragoste? EmptyDum Noi 06, 2011 1:28 am

Cand avem un prieten sau pe cineva apropiat dorim doar binele si nu suportam ca cineva sa faca rau prietenului sau aproapelui. Nu de putine ori s-a dovedit ca prietenul devenit dusman vrand sa ajute. Eu ma mai uit la telenuvele din cand in cand si cand vad cata intriga este in oamenii ma ingrozesc, asa e si in realitate. Noi cei din spatele cortinei vedem multe, dar nu avem nici o putere.
Sus In jos
69




Mesaje : 2
Data de inscriere : 06/11/2011

Sa fie poveste de dragoste? Empty
MesajSubiect: Re: Sa fie poveste de dragoste?   Sa fie poveste de dragoste? EmptyDum Noi 06, 2011 5:21 am

Acea femeie care tia intins pe tava acea postare trebuie sa aiba un suflet rau daca te ajuta sa desparti pe prietena ta de iubit. Aceasta femeie care ofera pe tava nu cred ca exista. Ai inventato tu ca sa nu spui ca ai gasit singur postarea.
Sfatul meu este sa lasi lucrurile sa decurca asa cum le este sortit.Tu nu poti face nimic in afar sa arati ca esti egosit si nu vrei ca prietena ta sa aiba pe altcineva in afar de tine. Eu daca as avea un prieten si ar spune ca se baga in relatia mea ca sa ajute, las trimite la dracu imediat.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sa fie poveste de dragoste? Empty
MesajSubiect: Re: Sa fie poveste de dragoste?   Sa fie poveste de dragoste? Empty

Sus In jos
 
Sa fie poveste de dragoste?
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» O poveste adevarata
» Adevarata dragoste
» Dragoste perfecta?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Un cuvant pentru fiecare! :: Subiecte :: Povestea mea-
Mergi direct la: