Un cuvant pentru fiecare!
Fiind oameni intre oameni, cautam in mod constant prezenta si compania semenilor. Cautam comunicare, impartasire, comunitate. Si desi uneori ceilalti ne dezamagesc prin gesturile si comportamentele lor, umanul din noi insine ne impinge mai departe spre descoperirea umanului din cei care, mai mult sau mai putin pasager, sunt prezenti la un moment dat in viata noastra. Forumok.forumulmeu.ro a fost creat pentru a mijloci intalnirea dintre mine si tine, dintre ea si el, dintre noi si ceilalti. Conceptul care sta la baza acestui site este acela al catalizarii contactului dintre membri prin desfasurarea unor activitati in care sa se faca manifeste personalitatea fiecaruia in toata amploarea sa, incepand de la teme de discutie riguros dirijate la crearea sau importul de profile bine dezvoltate. Finalitatea este aceea de a ne face simtita prezenta intr-o comunitate in care ceea ce tine de profunzimile si specificitatile individualitatii este sau devine relevant
Un cuvant pentru fiecare!
Fiind oameni intre oameni, cautam in mod constant prezenta si compania semenilor. Cautam comunicare, impartasire, comunitate. Si desi uneori ceilalti ne dezamagesc prin gesturile si comportamentele lor, umanul din noi insine ne impinge mai departe spre descoperirea umanului din cei care, mai mult sau mai putin pasager, sunt prezenti la un moment dat in viata noastra. Forumok.forumulmeu.ro a fost creat pentru a mijloci intalnirea dintre mine si tine, dintre ea si el, dintre noi si ceilalti. Conceptul care sta la baza acestui site este acela al catalizarii contactului dintre membri prin desfasurarea unor activitati in care sa se faca manifeste personalitatea fiecaruia in toata amploarea sa, incepand de la teme de discutie riguros dirijate la crearea sau importul de profile bine dezvoltate. Finalitatea este aceea de a ne face simtita prezenta intr-o comunitate in care ceea ce tine de profunzimile si specificitatile individualitatii este sau devine relevant
Un cuvant pentru fiecare!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Un cuvant pentru fiecare!

Lipsa de comunicare este mai profunda si mai nociva decat orice alta lipsa. Pretuiti ceea ce aveti deja!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ora exacta
Ultimele subiecte
» Biblioteca Mihai LEONTE din Petia
Sunt bolnav (a) EmptyDum Sept 28, 2014 9:51 pm Scris de Mihai LEONTE

» Fantezi sexuale
Sunt bolnav (a) EmptyMier Mai 07, 2014 7:40 pm Scris de feli34feli

» Salutare si bine v-am gasit!
Sunt bolnav (a) EmptyVin Noi 15, 2013 3:14 pm Scris de dani_ela

» AI DEVENIT UN NUME SCRIS PE O CRUCE...autor Mihai LEONTE
Sunt bolnav (a) EmptySam Sept 28, 2013 2:06 am Scris de Mihai LEONTE

» HAINE DAMA ONLINE IEFTINE
Sunt bolnav (a) EmptySam Aug 31, 2013 2:27 am Scris de bianca638

» MIRAJELE ALBASTRE 2008...volum al poetului Mihai LEONTE
Sunt bolnav (a) EmptyDum Apr 21, 2013 2:10 pm Scris de Mihai LEONTE

» Ce se afla intr-o ceasca de cafea ?
Sunt bolnav (a) EmptyVin Dec 14, 2012 9:11 pm Scris de VASILESCU

» Ortodoxia..
Sunt bolnav (a) EmptyJoi Dec 13, 2012 8:12 pm Scris de adminforumok

» Cum ma simt?
Sunt bolnav (a) EmptyJoi Dec 13, 2012 8:11 pm Scris de adminforumok

Galerie
Sunt bolnav (a) Empty
Statistici
Avem 258 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jetro

Membrii nostri au postat un numar de 3846 mesaje în 631 subiecte
Cuvinte-cheie
Subiectele cele mai active
Impreuna la o cafeluta, ceai...
In aceasta zi!
Salutare si bine v-am gasit!
Bun venit tuturor!
In acesta seara!
Credeti in autenticitatea iubirii gasite pe internet?
La multi ani draga si iubita prietena...ILEANA-NURILUSA
Dorinte de tot felul
Servus !! Bun venit pe pagina mea...ADY-ELENA
Provocare...
Subiectele cele mai vizionate
Impreuna la o cafeluta, ceai...
Fantezi sexuale
La multi ani draga si iubita prietena...ILEANA-NURILUSA
Servus !! Bun venit pe pagina mea...ADY-ELENA
Ura este doar o alta fata a iubirii?
Salutare si bine v-am gasit!
In acesta seara!
In aceasta zi!
Bun venit tuturor!
Provocare...
Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Admin
Sunt bolnav (a) Doorin10Sunt bolnav (a) Alijn710Sunt bolnav (a) Doorin11 
Alexandrina
Sunt bolnav (a) Doorin10Sunt bolnav (a) Alijn710Sunt bolnav (a) Doorin11 
Ana
Sunt bolnav (a) Doorin10Sunt bolnav (a) Alijn710Sunt bolnav (a) Doorin11 
Vilhelm
Sunt bolnav (a) Doorin10Sunt bolnav (a) Alijn710Sunt bolnav (a) Doorin11 
Intuneric
Sunt bolnav (a) Doorin10Sunt bolnav (a) Alijn710Sunt bolnav (a) Doorin11 
Roses
Sunt bolnav (a) Doorin10Sunt bolnav (a) Alijn710Sunt bolnav (a) Doorin11 
Florina
Sunt bolnav (a) Doorin10Sunt bolnav (a) Alijn710Sunt bolnav (a) Doorin11 
abis
Sunt bolnav (a) Doorin10Sunt bolnav (a) Alijn710Sunt bolnav (a) Doorin11 
Elisa
Sunt bolnav (a) Doorin10Sunt bolnav (a) Alijn710Sunt bolnav (a) Doorin11 
Eva
Sunt bolnav (a) Doorin10Sunt bolnav (a) Alijn710Sunt bolnav (a) Doorin11 
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Cei mai activi postatori ai lunii
Niciun utilizator
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
TOP-RO - Top siteuri din Romania top ro

 

 Sunt bolnav (a)

In jos 
+3
Allysledy
Roses
Alexandrina
7 participanți
AutorMesaj
Alexandrina
Membru senior
Membru senior
Alexandrina


Mesaje : 86
Data de inscriere : 03/06/2011
Varsta : 59
Localizare : Galati

Sunt bolnav (a) Empty
MesajSubiect: Sunt bolnav (a)   Sunt bolnav (a) EmptyVin Iun 03, 2011 2:50 am

Suferiti de ceva? stiti ce aveti si inca faceti investigati?...aici ne putem ajuta cu un sfat, incurajare...
Sus In jos
Roses
Membru veteran
Membru veteran
Roses


Mesaje : 120
Data de inscriere : 24/05/2011
Varsta : 63
Localizare : Tg Neamt

Sunt bolnav (a) Empty
MesajSubiect: Re: Sunt bolnav (a)   Sunt bolnav (a) EmptySam Iun 11, 2011 5:08 am

Cu multi ani in urma am fost diagnosticata cu un cancer limfatic la gat...partea stanga ...sunt foarte recunoscatoare lui Dzeu ca mi-a dat o boala...pt ca asa m-am apropiat mai mult de Dzeu...doar prin boala am putut sa constat ca am oameni deosebiti in jurul meu....doar pt ca m-am imbolnavit am putut sa stau acasa cu copii cat erau la scoala ...doar datorita acestei boli viata mea in cuplu sa schimbat in bine...doar acestei boli am putut sa ma informez despre acest diagnostic si mai apoi sa ajut si pe alti oameni sa se vindece...Sunt recunoscatoare pt tot ce mi sa intamplat in trecut pentru ca asta ma facut mai puternica...sunt astazi ceea ce sunt pentru deciziile pe care le-am luat in trecut...Multumesc Doamne pt toate cate imi dai si sanatate si provocari!!SmileRugaAm fost incurajata de cei dragi mie cand mi-a fost greu si la randul meu gasesc ca este o datorie morala fata de cel de langa mine sa-l incurajez sincer!!
Sus In jos
http://www.amway.ro
Allysledy
Membru senior
Membru senior
Allysledy


Mesaje : 36
Data de inscriere : 10/06/2011
Varsta : 48
Localizare : Focsani

Sunt bolnav (a) Empty
MesajSubiect: Re: Sunt bolnav (a)   Sunt bolnav (a) EmptySam Iun 11, 2011 5:09 am

Sufar de migrena si credetima ca e ingrazitor...in special dimineata am dureri foarte mari de cap. M-am saturat sa tot iau Antinevralgic...acum am vorbit cu cineva sa fac acupunctura poate va da rezultate eu stiu...
Sus In jos
Roses
Membru veteran
Membru veteran
Roses


Mesaje : 120
Data de inscriere : 24/05/2011
Varsta : 63
Localizare : Tg Neamt

Sunt bolnav (a) Empty
MesajSubiect: Re: Sunt bolnav (a)   Sunt bolnav (a) EmptySam Iun 11, 2011 5:10 am

Migrenele tale au aparut din cauza stresului draga mea...incearca sa schimbi mediul in care esti cu unul pozitiv...De fiecare data cand ai migrene nu te gandi la durere gandeste-te doar la starea de bine...la sanatate...multumeste lui Dzeu pt asta...maseaza usor circular fruntea la coada sprancenelor...Daca ai de unde cumpara Echinaceea de la Nutrilite iti recomand cu drag sa iei 3odata de soc...va trece imediat...iar urmatoarele zile cate 3/zi una dim.una pranz...si seara!!Iesi afara cu fetita ta in parc in aer liber...indreapta-ti mintea catre bunastare si ambundenta...ordoneaza gandurile de cate ori incep sa se opreasca la negativ...Nu am bani...nu am aia...nu am cealalta...directioneaza-le catre optimism..Am tot ce-mi trebuie Doamne iti multumesc!!Antinevralgicul slabeste inima slabeste organsimul...iti doresc multa sanatate Ally
Sus In jos
http://www.amway.ro
Tilica00
Membru senior
Membru senior
Tilica00


Mesaje : 51
Data de inscriere : 10/06/2011
Varsta : 63
Localizare : Galati

Sunt bolnav (a) Empty
MesajSubiect: Re: Sunt bolnav (a)   Sunt bolnav (a) EmptySam Iun 11, 2011 5:12 am

Nici eu nu ma simt bine. Am facut un pic abuz de salata, un pic de vin in plus si acum zac.


Ultima editare efectuata de catre Tilica00 in Sam Iun 18, 2011 7:44 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.forumok.forumgratuit.ro
Roses
Membru veteran
Membru veteran
Roses


Mesaje : 120
Data de inscriere : 24/05/2011
Varsta : 63
Localizare : Tg Neamt

Sunt bolnav (a) Empty
MesajSubiect: Re: Sunt bolnav (a)   Sunt bolnav (a) EmptySam Iun 11, 2011 5:13 am

Multa sanatate tuturor...uite Tilica pentru tine sunt necesare multifibrele...cereale,salate,tarate inmuiate...pentru a elimina colonul de toxinele adunate in timpul sarbatorilor....apa multa doi litri pe zi insa nu de la robinet ci Plata.Intuneric sper ca te-ai facut deja bine...daca nu intareste sistemul imunitar cu echinaceea si vitamina C..cea mai mare concentratie de vitamina C-o gasim in:macese1500mg/100gr...ardei rosu-190mg/100gr....coacaze-150mg/100gr....patrunjelul..100mg/100gr.....ardei verde,kiwi,broccoli,portocale si lamai au concentratia sub 100mg/100gr sunt produsele cu cea mai mare cantitate de vitamina C...ori consumati o vitamina C-naturala nu pot spune denumirea si va oferi organismului 240mg de vitamina C pentru sustinerea sistemului imunitar pe parcursul unei zile.
Sus In jos
http://www.amway.ro
Georgiana
Membru senior
Membru senior
Georgiana


Mesaje : 17
Data de inscriere : 07/06/2011
Varsta : 39
Localizare : Galati-Anglia

Sunt bolnav (a) Empty
MesajSubiect: Re: Sunt bolnav (a)   Sunt bolnav (a) EmptySam Iun 11, 2011 5:14 am

Am aproape doua saptamani de cand am dureri de stomac groznice. Am luat miere, am facut tratament naturist si tot degeaba. Imi este frica de medic si am zis ca voi ajunge la medic, cand nu voi mai putea rezista, stiu ca nu fac bine, insa mie frica de rezultat, colegi spun ca poate fi o gastrita,pentru ca laptele imi face foarte rau, alti spun nervi la stomac, pentru ca am avut intradevar o perioada foarte grea in ultimul timp, nu stiu ce sa fac, daca stiti ceva pentru stomac natural, vreau sa mai incerc si alt ceva.
Sus In jos
Roses
Membru veteran
Membru veteran
Roses


Mesaje : 120
Data de inscriere : 24/05/2011
Varsta : 63
Localizare : Tg Neamt

Sunt bolnav (a) Empty
MesajSubiect: Re: Sunt bolnav (a)   Sunt bolnav (a) EmptySam Iun 11, 2011 5:15 am

Buna seara Georgiana,recomandarea mea este sa mergi intai la medic daca durerile nu inceteaza cu nimik indiferent de rezultatul de care iti este frica(de ce-ti este frica de aceea nu scapi stii proverbul?!)lasa pe seama doctorilor boala iar tu gandeste-te doar la sanatate...aceste ganduri pozitive ajuta foarte mult!consuma multe fibre care se gasesc in cereale,tarate,orez,nuci,banane,paine neagra elimina alimentele care irita stomacul ...ca si consultant Nutrilite recomand Multifibre-suplimente care contin 10tipuri de fibre din 10 surse-rolul acestora,ezintoxicare-curata peretii intestinului subtire;...ajuta la absorbtia nutrientilor;....ajuta la dietele de slabire; reducand senzatia de foame;....sursa de hrana pt microflora intestinala;impiedica colesterolul sa se depuna(fibra se leaga de acizii biliari si nu se formeaza colesterol)se recomanda pt persoanele care au ulcer,in diete,constipatie cate 2-4suplimente pe zi...alaturi de regimul alimentar care ar trebui sa cuprinda paine prajita,ceaiuri gastrice de la plafar,ceai de pojarnita de galbenele ,fructe coapte,branza dulce,supe cu crutoane,budinca...seara fa masaje circulare pe abdomen circa 10minute...relaxeaza-te si multa sanatate!!
Sus In jos
http://www.amway.ro
trandafirul-galben
Membru senior
Membru senior
trandafirul-galben


Mesaje : 16
Data de inscriere : 04/06/2011

Sunt bolnav (a) Empty
MesajSubiect: Re: Sunt bolnav (a)   Sunt bolnav (a) EmptySam Iun 18, 2011 7:26 pm

Eu sunt bolnava de dragoste, da nu va mirati si nici nu ma criticati. Asa este il iubesc atat de mult incat sunt bolnava dupa el, abia astept sa fiu pentru o viata cu el.



Ultima editare efectuata de catre trandafirul-galben in Sam Iun 18, 2011 7:48 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Otilia
Membru senior
Membru senior
Otilia


Mesaje : 14
Data de inscriere : 26/05/2011
Localizare : Galati

Sunt bolnav (a) Empty
MesajSubiect: Re: Sunt bolnav (a)   Sunt bolnav (a) EmptySam Iun 18, 2011 7:40 pm

M-am ales si eu cu o durere de spate de nu stiu cei cu mine. Ma voi duce maine sa vad ce se intampla. Ori am tras un curent ceva, pana ce nu mergi la medic sa vezi ce si cum...nu avem ce face. Mi-a facut sotia masaj, insa mai rau ma doare si chiar si la scris este incomod.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sunt bolnav (a) Empty
MesajSubiect: Re: Sunt bolnav (a)   Sunt bolnav (a) Empty

Sus In jos
 
Sunt bolnav (a)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Un cuvant pentru fiecare! :: Subiecte :: Medicina si Sanatate-
Mergi direct la: